Dziś jest: 08.06.2023 Witamy na stronie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
Zamojska Caritas przygotowuje świąteczną pomoc
Czwartek, 10 Kwietnia 2003 20:04

Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej przygotowała na Wielkanoc ok. 500 paczek żywnościowych. Bezrobotni i ubodzy otrzymają je w Wielki Piątek 18 marca.

W świąteczne akcje pomocy coraz aktywniej włącza się też młodzież ze szkolnych kół Caritas. Od Niedzieli Palmowej w parafiach ruszy akcja “chlebków dobroci”.

Chlebki będą wypiekane w piekarniach Zamościa i Hrubieszowa i za pośrednictwem Caritas zostaną rozprowadzone w parafiach całej diecezji. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na wsparcie dla najbiedniejszych mieszkańców terenów popegeerowskich. Pod koniec marca transporty z darami dotarły już do kilku byłych PGR-ów. Żywność, odzież oraz wsparcie finansowe otrzymali mieszkańcy Żniatyna, Płazowa, Majdanu i Mycowa.

W różne inicjatywy coraz chętniej angażuje się młodzież działająca w szkolnych kołach Caritas. Młodzi wolontariusze włączają się działalność charytatywną, opiekuńczą, wychowawczą prowadzoną przez tę kościelną organizację. Koła Caritas powstają zarówno przy szkołach podstawowych, średnich jak i zawodowych. W ich organizację angażują się katecheci, nauczyciele, dyrekcja a opiekę duchową sprawuje proboszcz parafii, na terenie której znajduje się szkoła.
Drukuj

Zamość: Caritas pomaga mieszkańcom terenów popegeerowskich
Środa, 29 Stycznia 2003 12:50

Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej po raz kolejny zorganizowała akcję pomocy dla byłych pracowników PGR-ów. Tym razem odzież, obuwie, zabawki i książki dostarczono do Przewodowa, położonego tuż przy granicy z Ukrainą.

- Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu mieszkańców tamtych terenów wysłaliśmy konkretną pomoc rzeczową. Na pytanie, ile osób potrzebuje tam pomocy, usłyszałem odpowiedź: z ponad 400 osób, pracowników byłego PGR-u tylko kilka posiada stałe zatrudnienie, reszta utrzymuje się z prac dorywczych i dzięki opiece społecznej. Zapotrzebowanie na pomoc jest więc ogromne - mówi ks. Andrzej Puzon, dyrektor diecezjalnej Caritas. Zapowiada, że wkrótce do Przewodowa wyruszy kolejny transport z darami.

Dzięki finansowemu wsparciu Caritas wiele dzieci z rodzin ubogich może także uczestniczyć w zimowiskach. Diecezjalna Caritas współfinansuje również akcje dożywiania dzieci, prowadzone m.in. w Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim, Lubaczowie. W Zamościu działa kilka punktów Caritas - w kilku z nich, działających przy parafii katedralnej, ciepły posiłek otrzymuje codziennie ponad 200 osób: bezdomnych, bezrobotnych, z rodzin wielodzietnych.
Drukuj

Aktualnie online
Gości online: 1

Ostatnie artykuły
STACJE OPIEKI


PROGRAM SKRZYDŁAPolecane stronyFacebook