Dziś jest: 10.05.2025 Witamy na stronie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
Wielkopostne inicjatywy zamojsko-lubaczowskiej Caritas
Wtorek, 11 Marca 2008 22:30

25 tysięcy paschalików z logo Jana Pawła II oraz 10 tysięcy chlebków dobroci rozprowadzi w okresie Wielkiego Postu Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Środki uzyskane z ich sprzedaży zasilą działalność organizacji w zakresie organizowania letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, realizacji recept oraz doraźnej pomocy rodzinom borykającym się z różnymi problemami. W rozprowadzeniu paschalików i chlebków pomagają m.in. Szkolne Koła Caritas.

Ksiądz Andrzej Puzon, dyrektor diecezjalnej Caritas mówi, że poświęcony w Wielką Sobotę mały bochenek chleba rozprowadzany przez Caritas jest znakiem chrześcijańskiego miłosierdzia i wyrazem wielkanocnej solidarności z potrzebującymi. - Dlatego zachęcam, aby na każdym stole pojawił się paschalik, dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony m.in. dla dzieci szczególnej troski, na realizację recept - mówi ks. Puzon.

W najbliższy poniedziałek na Wołyń udaje się delegacja zamojskiej Caritas, która zawiezie dary dla wiernych z Łucka i Włodzimierza. - Zawozimy żywność, pisanki oraz ozdoby wielkanocne, jak również zabawki i środki chemiczne - informuje ks. Puzon. Wartość transportu wynosi ok. 10 tysięcy złotych.
Drukuj

Zamojska Caritas podsumowała ubiegłoroczną działalność
Poniedziałek, 03 Marca 2008 22:50

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej podsumowała ubiegłoroczną działalność na rzecz ludzi chorych i potrzebujących. - Jeśli wyliczamy te i inne dzieła miłosierdzia, to nie po to, aby się chwalić, ale by Bogu podziękować za Jego łaskę i dobroć ludzką - podkreśla dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Andrzej Puzon.

Szczególne podziękowania ks. Puzon kieruje pod adresem kierownictwa i pielęgniarek Stacji Opieki Caritas z Lubaczowa, Zamościa, Hrubieszowa. To właśnie w ubiegłym roku obsłużyły ponad 45 tys. ludzi. Pomagały przez badanie ciśnienia tętniczego, poziomu cukru, cholesterolu, zmiany opatrunków, EKG.

Caritas pomagała przez leczenie ran przewlekle chorym i osobom terminalnie chorym, czyli ze schorzeniem nowotworowym. Zapewniała szczepienia ochronne, kąpiele w łóżku chorego, bilanse dzieci do lat 6. Dowoziła chorych na prześwietlenia i do lekarzy. Pomagała ludziom w sprawach socjalnych przez ofiarowanie im żywności (750 ton), odzieży, opału, czy też zakup leków.

Caritas pomagała dzieciom i ubogiej młodzieży przez opłacanie obiadów, czy też zakup biletów miesięcznych dla około 1200 osób. Ponad 2 tys. dzieci i młodzieży skorzystało z kolonii letnich i dofinansowania do letniego wypoczynku. Wspomagała również materialnie ludzi dotkniętych huraganem na terenie swojej diecezji, jak również na terenie diecezji częstochowskiej nie wykluczając ofiar tragicznego wypadku pod Grenoble. - Jakże nie wspomnieć o dużej rodzinie Szkolnych Kół Caritas, ich opiekunach i wolontariuszach. Przekazaliśmy kolejną transzę wózków inwalidzkich. Jeśli wyliczamy te i inne dzieła miłosierdzia, to nie po to, aby się chwalić, ale by Bogu podziękować za Jego łaskę i dobroć ludzką. Wam wszystkim, którzy wspieracie dzieła Caritas, dziękujemy za to, że zakres waszej działalności jest tak bogaty, różnorodny i przenikający dobrem. W tym roku mamy też ambitne plany, aby jeszcze więcej dzieci i młodzieży skorzystało z letniego wypoczynku - podkreśla ks. Andrzej Puzon. - Dziękujemy za wszelkie wsparci materialne w ramach akcji „Chleb dobroci”, paschaliki, czy też ofiary zbierane do puszek w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dziękuję diecezjalnym mediom: Niedzieli i Katolickiemu Radiu Zamość. Musimy przypominać sobie wezwanie św. Pawła „Jeden drugiego brzemienia noście i tak wypełnicie prawo Chrystusowe” - dodał ks. Puzon.
Drukuj

Aktualnie online
Gości online: 1

Ostatnie artykuły
STACJE OPIEKI


PROGRAM SKRZYDŁA



Polecane strony



Facebook