Carrefour w Zamościu pomaga uczniom ze szkoły w Mokrem |
Wtorek, 08 Lipca 2008 15:24
Pomoc rzeczową, czyli odzież, pościel, bieliznę i środki czystości otrzymały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mokrem, które są objęte programem Skrzydła z Carrefour. Wyboru tej placówki dokonał dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Andrzej Puzon. Program w szkole jest realizowany od początku roku i obejmuje swym zasięgiem 10 dzieci uczęszczających do klas I-IV z najuboższych rodzin. Ponadto Caritas Diecezji Zamojsko?Lubaczowskiej udzieliła wsparcia w postaci artykułów spożywczych (makaron, płatki, kasza z gulaszem). Dary te wykorzystano do przygotowania posiłków dla wszystkich uczniów szkoły. Jak informuje Renata Radlińska z diecezjalnej Caritas na terenie hipermarketu Carrefour w Zamościu odbyła się zbiórka do puszek na rzecz ?Caritas?. - W tej akcji charytatywnej brali udział uczniowie Szkolnego Koła Caritas Szkoły Podstawowej w Mokrem. Prosząc o wsparcie dzieci służyły pomocą w pakowaniu zakupów klientów. Zgromadzone środki przeznaczone w całości na wycieczkę w Pieniny. Wszyscy uczniowie szkoły z okazji Świąt Wielkanocnych, a także z okazji Dnia Dziecka otrzymali upominki przygotowane przez Carrefour - opowiada Renata Radlińska. Ponadto dzięki pomocy Caritas 10 dzieci objętych programem Skrzydła wzięło udział w Koncercie Magiczny Świat Muzyki Walta Disneya, który odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie. Dzieci wysłuchały koncertu muzyki symfonicznej, a także podziwiały najciekawsze zabytki stolicy znane dotychczas z opowieści i literatury, był to pierwszy pobyt uczniów w stolicy. Wyjazd do Warszawy finansowany był w całości przez Caritas i obejmował: koszt przejazdu, wyżywienie i wstęp wolny na koncert. |
|
Dzień Dziecka wśród dzieci w szpitalach |
Czwartek, 05 Czerwca 2008 14:39
Po raz kolejny z inicjatywy Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zorganizowano wizyty wśród dzieci w szpitalach. Uczestniczyli w nich: biskup pomocniczy z Zamościa Mariusz Leszczyński oraz ks. prałat Andrzej Puzon, dyrektor diecezjalnej Caritas. Wolontariusze oraz pielęgniarki ze Stacji Opieki Caritas przygotowały paczki dla dzieci. Wśród darów były m.in. łóżka wielofunkcyjne, tysiąc sztuk gleukometrów do mierzenia poziomu cukru oraz pampersy, jak również owoce, słodycze, kredki, bloki rysunkowe, kosmetyki, maskotki i wycinanki.
- W roku 2000 Jan Paweł II podczas jubileuszu dzieci wypowiedział znamienne słowa: “Drogie dzieci, wy jesteście nadzieją ludzkości. Niech miłość Chrystusowa rozszerzy się dzięki wam, na wasze otoczenie, na wasze rodziny i na cały świat” - przypomniał ks. Puzon, uzasadniając przeprowadzenie akcji w ramach Dnia Dziecka.
Goście odwiedzili szpitale w Zamościu, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Lubaczowie i Biłgoraju. - Odwiedziliśmy również Dom Opieki Interwencji Kryzysowej w Tyszowcach, gdzie przebywają dzieci z mamą lub tatą dotkniętych przemocą w rodzinie. Wszędzie oczekiwały dzieci, a wraz z nimi dyrekcje szpitali, lekarze, pielęgniarki, a często i rodzice. Bp Mariusz Leszczyński w bezpośrednim kontakcie z dziećmi - po ojcowsku - wręczał pamiątkowe obrazki, książeczki z pasterskim słowem i błogosławieństwem. Kiedy odwiedzaliśmy dzieci w Tyszowcach, mały 5-letni chłopiec podszedł do księdza biskupa i powiedział półgłosem “niech się Ksiądz Biskup pochyli”. Kiedy mały Wojtek nie widział reakcji na twarzy Księdza Biskupa, jeszcze raz głośniej powtórzył prośbę, “ale bardzo proszę, niech się Ksiądz Biskup pochyli”. Biskup Mariusz pochylił się myśląc, że dziecko chce coś wyszeptać do ucha, chłopiec natomiast ucałował w policzek, dziękując tym samym za wszelkie dary i obecność. Było to najpiękniejsze podziękowanie, jakie można było sobie wyobrazić - opowiada ks. Andrzej Puzon.
W przededniu piłkarskich Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej przypominają mi się słowa z homilii Jana Pawła II wygłoszonej do dzieci na Wieki Jubileusz w Rzymie: “Drogie dzieci z pewnością kibicujecie swoim miejscowym lub narodowym drużynom; rozbudzacie wasze zamiłowanie do Kościoła, do “superdrużyny” posiadającej Kapitana, który zawsze zwycięża; zdobywcę największego pucharu świata, podczas którego ludzkość świata stawia czoła śmierci. Odwagi! Nosicie na sobie koszulkę nadziei”. Wracając do Zamościa i Hrubieszowa po przejechaniu prawie 500 km, choć zmęczeni, to jednak szczęśliwi, iż tylko z Chrystusem takie dzieci mogą dokonać wielkich rzeczy, i że tylko z Nim można być szczęśliwym i uszczęśliwiać innych.
Pino Pellegrini napisał: “Błogosławione dziecko, które słyszy szept powierzyłem Cię dobremu Bogu”. “Te dzieci, ich przyszłość oraz zdrowie powierzyliśmy dobremu Bogu” - dodał dyrektor zamojsko-lubaczowskiej Caritas. |
|
|
Aktualnie online |
Gości online: 1 |
|
|
|