^Powrót na górę strony
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Liga Wolontariatu

Przekaż darowiznę

Przekaż 1% podatku

Dokumenty do pobrania

Caritas Polska

Katolickie Radio Zamość

Pomagam

Informacje kontaktowe

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

"Kromka Chleba dla sąsiada" w zamojskich Biedronkach

Od wczoraj (21.09) wolontariusze Kół Caritas wraz z opiekunami zbierają żywność w zamojskich sklepach.

Kromka Chleba zbiorka 1

"Kromka chleba dla sąsiada” to  hasło kolejnej edycji akcji Caritas Polska, w którą włącza się także Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Od wczoraj (21.09) wolontariusze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami zbierają żywność w sklepach sieci Biedronka, także w Zamościu.

W akcję "Kromka chleba dla sąsiada” zaangażowało się wiele osób, nie tylko wolontariusze ze szkół. Co dalej stanie się z zebraną żywnością i do kogo trafi, wyjaśnia Magdalena Tijani, koordynator wolontariatu Caritas w rejonie zamojskim.

W jednym ze sklepów spotkaliśmy wolontariuszy Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu, wraz z ich opiekunką, Małgorzatą Zbyryt.

Od wielu lat w zbiórkę żywności włącza się także Miasto Zamość. Dziś (22.09) po raz kolejny akcję wsparł Prezydent Miasta, Andrzej Wnuk.

Oficjalne zakończenie akcji w Zamościu już w niedzielę w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski podczas Mszy św. o godz. 11:30, po której nastąpi symboliczne dzielenie się chlebem.

Do akcji "Kromka chleba dla sąsiada” można dołączyć także wysyłając sms charytatywny pod hasłem "KROMKA" na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem "KROMKA".

J.S.
Katoliockie Radio Zamość

Kromka Chleba zbiorka 2
Kromka Chleba zbiorka 8
Kromka Chleba zbiorka 3
Kromka Chleba zbiorka 4
Kromka Chleba zbiorka 5
Kromka Chleba zbiorka 6
Kromka Chleba zbiorka 7

Copyright © 2013. Caritas Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej Rights Reserved.