Liga Wolontariatu

Potrzebna pomoc dla Kasi Czok z Jezierni

Przepuklina oponowo-rdzeniowa, wodogłowie, padaczka, niedowład kończyn dolnych, pęcherz moczowy neurogenny. To z tymi chorobami zmaga się na co dzień Kasia Czok z Jezierni (gmina Tomaszów Lubelski).

Dziewczyna nie oddaje samodzielnie moczu. Musi być co 3 godziny cewnikowana. Nie ma też odpowiednich warunków mieszkaniowych. Brak łazienki, centralnego ogrzewania, czy nieszczelne okna w znacznym stopniu nie pozwalają niepełnosprawnej zachować sterylnych warunków higienicznych. Znajduje się pod opieką matki, która również choruje. Kasia porusza się na wózku inwalidzkim. Ma w domu rehabilitację i indywidualne nauczanie.

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zwraca się z prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe niepełnosprawnej Kasi Czok z Jezierni. Zebrane pieniądze do puszek zostaną przekazane potrzebującej.

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
22-400 Zamość, ul. Zamoyskiego 1
PKO BP:  61 1020 5356 0000 1802 0173 6941
z dopiskiem „dla Kasi Czok”