^Powrót na górę strony
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Liga Wolontariatu

Przekaż darowiznę

Przekaż 1% podatku

Dokumenty do pobrania

Caritas Polska

Katolickie Radio Zamość

Pomagam

Informacje kontaktowe

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Ogień spalił ich dom. Pomoc dla pogorzelców

30 stycznia u rodziny z parafii Buśno był dniem, w którym zmieniło się wszystko. Zostali bez dachu nad głową. Krystyna i Janusz Krasowie z Kolonii Raciborowice (gmina Białopole, parafia Buśno) wraz z bliskimi w wyniku pożaru stracili cały swój dobytek. Jedyne co uratowali to własne życie.

Małżeństwo z blisko 10-letnim stażem, rodzice dwójki dzieci i ich bliscy potrzebują natychmiastowej pomocy. Obecnie zamieszkują u krewnego. Na miejscu odwiedził ich ks. Adam Sobczak, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Poznał historię tragicznego wydarzenia i porozmawiał z poszkodowanymi.

Pogorzelcy z parafii Buśno potrzebują na chwilę obecną pieniędzy, by mogli zakupić za nie nowy dom lub odbudować spalony. Są wdzięczni za każdą okazaną pomoc.

12 lutego w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Buśnie zostanie przeprowadzona taca dla poszkodowanej rodziny. To nie jedyna forma pomocy udzielona przez wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej. 19 lutego parafianie z dekanatów hrubieszowskich będą mogli pomóc rodzinie Krasów przekazując dowolną ofiarę do puszek. W pomoc włączyła się gmina Białopole.

Każdy kto ze chce wesprzeć rodzinę finansowo może dokonać wpłaty na konto Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej:

PKO BP SA Zamość
61 1020 5356 0000 1802 0173 6941
z dopiskiem „Pomoc dla rodziny Krasów”.

Wszelkie pytania w sprawie wsparcia pogorzelcom można kierować pod adres diecezjalnego Caritasu: KONTAKT

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Ogień spalił ich dom" w piątek (10 lutego) o godz. 8:45 na antenie Katolickiego Radia Zamość.

MG

Copyright © 2013. Caritas Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej Rights Reserved.