Jak możesz zostać wolontariuszem Caritas?

1. Jeśli w twojej szkole już dziala Szkolne Koło Caritas, zgłoś się do osoby odpowiedzialnej za jego pracę. Zapoznaj się z tym, czym zajmuje się SCK. Powiedz, co mógłbyś robić jako wolontariusz, jakimi talentami i czasem dysponujesz.

2. Jeśli jeszcze nie ma w twojej szkole koła Caritas, poszukaj kilku osób, które tak jak ty chciałyby coś dobrego robić dla innych. Porozmawiajcie z nauczycielem lub katechetą, którzy chcieliby zostać waszym opiekunem. Zgłoście swój akces do koordynatora wolontariatu przy diecezjalnej Caritas. W naszej diecezji należy zgłosić się do konkretnego koordynatora z danego rejonu (rejonów jest 5: Biłgoraj. Hrubieszów, Lubaczów, Tomaszów Lubelski, Zamość). Tam otrzymacie praktyczne informacje, jak założyć szkolne koło i jak działać.

DOKUMENTY DO POBRANIA

1. Jak założyć Szkolne Koło Caritas