Lubaczów. Idźcie i głoście

Idźcie i głoście

Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas i rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Idźcie i głoście”. W tym dniu (23.04) wolontariusze Caritas w Lubaczowie zbierali ofiary do puszek na rzecz działalności charytatywnej i rozdawali suplementy diety.

Czytaj więcej: Lubaczów. Idźcie i głoście

"Smerfy na start"

Smerfy na start

W Zespole Szkół Publicznych w Baszni Dolnej 9 czerwca br. odbyła się V Akcja Charytatywna „Smerfy na start” na rzecz Małych Pacjentów Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Czytaj więcej: "Smerfy na start"

Finał akcji "Kilometry Caritas"

Finał akcji Kilometry Caritas

Przez dwa miesiące wolontariusze Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej prowadzili akcję Kilometry Caritas, której finał odbył się w ostatnią niedzielę maja na Rynku Miejskim w Lubaczowie. Podjęto próbę pobicia Rekordu Guinessa w ułożeniu jak najdłuższego ciągu z monet jednozłotówkowych.

Czytaj więcej: Finał akcji "Kilometry Caritas"

Nowe Szkolne Koło Caritas w Lubaczowie

W październiku 2015 r. w Szkole Podstawowej nr. 2 w Lubaczowie zostało powołane Szkolne Koło Caritas.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak młodzi ludzie są wrażliwi i otwarci na chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. WITAJCIE WŚRÓD NAS! WOLONTARIUSZY CARITAS!