^Powrót na górę strony
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Liga Wolontariatu

Przekaż darowiznę

Przekaż 1% podatku

Dokumenty do pobrania

Caritas Polska

Katolickie Radio Zamość

Pomagam

Informacje kontaktowe

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Kilometry Caritas w Biłgoraju

I ruszyli… ponad 50 wolontariuszy! Tak jak wcześniej było ogłaszane, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju 21 kwietnia wyruszyli na ulice swojego miasta, aby z uśmiechem, życzliwością zaproponować, by przypadkowi przechodnie zrobili sobie z nimi zdjęcie. Wolontariusze tego dnia wykonali ich ponad tysiąc. Organizatorzy przyjęli, że każda fotografia będzie warta symboliczną złotówkę od sponsora.

SKC wystosowało pisma do sponsorów zachęcające do wsparcia tej akcji. Niektórzy odpowiedzieli na ten apel i dokonali wpłaty określonej sumy na konto Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. To nowatorska forma akcji i jedyna taka w Polsce!

Pomoc z przeprowadzonej akcji otrzymają - za pośrednictwem Caritas - chore dzieci, którym Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje kosztów leczenia. Na tej liście są m.in. Iga z Kolonii Sól, Jasio z Biłgoraja oraz Martynka z Józefowa.

Wiele osób jest zdziwionych samą akcją. Nagle młodzi ludzie zatrzymują przechodnia i proponują coś zupełnie innego. Okazuje się, że młodzi nie są żadnymi akwizytorami, nie wciskają reklam, nie proponują nowej pasty do zębów, lecz o dziwo chcą zrobić z tą osobą zdjęcie. Wielu po namyśle się zgadza − zauważa Mirosław Kita, koordynator SCK rejonu biłgorajskiego.

Pomoc ludziom potrzebującym jest wymiarem naszego człowieczeństwa. Każdy pomysł, który daje wymierną szansę na to, by ktoś mniej cierpiał, zasługuje na rozważenie. Zapewniamy wszystkich, którzy zaangażują się w akcję o jej szlachetnym wymiarze. Zdjęcia pozostaną anonimowe, zabezpieczone i nie będą wykorzystane w żadnych celach publicznych. Dobro powraca, dlatego warto zmierzyć je w kilometrach i pomóc tym samym potrzebującym dzieciom.

Mirosław Kita

Copyright © 2013. Caritas Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej Rights Reserved.