^Powrót na górę strony
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Liga Wolontariatu

Przekaż darowiznę

Przekaż 1% podatku

Dokumenty do pobrania

Caritas Polska

Katolickie Radio Zamość

Pomagam

Informacje kontaktowe

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Caritas. Peregrynacja Matki Boskiej Syryjskiej

Ikona Matki Boskiej Cierpiącej z Syrii peregrynuje po Polsce. W miniony weekend nawiedziła diecezję zamojsko-lubaczowską. Towarzyszyła jej Mobilna Ambasada Niepodległej Caritas Polska.Widocznym znakiem był Bus Niepodległej, którego koordynatorem jest Maciej Dubicki.

Bus Niepodległej stanął na płycie Rynku Wielkiego. Był też w parafii Jarosławiec, Kosobudy, św. Brata Alberta w Zamościu. Nie zabrakło wspólnej modlitwy i promocji wolontariatu Young Caritas. Mamy się czym chwalić – zauważyła Agnieszka Zarzyńska, koordynatorka wolontariatu Caritas Polska.


W peregrynacji ikony uczestniczy od początku Fahrid z Syrii. W rozmowie z Katolickim Radiem Zamość wyjaśnił czego potrzebują jego rodacy tam na miejscu.

Podczas wydarzenia wolontariusze zbierali złotówki w ramach akcji Kilometry Caritas. Powiedziała nam Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Finał akcji Kilometry Caritas planowany jest 26 sierpnia na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Więcej na ten temat w audycji 'Miłosierni to My” już 19 czerwca o godz. 17:00.

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/6979,caritas-peregrynacja-matki-boskiej-syryjskiej

perygrynacja1

perygrynacja2

perygrynacja3

perygrynacja4

Copyright © 2013. Caritas Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej Rights Reserved.