^Powrót na górę strony
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Stacje Opieki Caritas

SOC powstały by służyć drugiemu człowiekowi, temu najbardziej potrzebującemu, choremu. Na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej są trzy oddziały Stacji Opieki Caritas w Hrubieszowie, Lubaczowie i Zamościu. Po raz pierwszy SOC pojawiły się w 1995 r. tuż po erygowaniu diecezjalnych Caritas. Były one przygotowane do posługi najbiedniejszym. Pomieszczenia udostępniły wtedy parafie, a dokładnie łazienki, do których mogli przyjść potrzebujący pozbawieni toalet, czy bieżącej wody.Są to placówki, w których pracują wykwalifikowane pielęgniarki i położne. Zajmują się one wykonywaniem bezpłatnych świadczeń opieki medycznej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Stacje zapewniają dostęp do świadczeń pielęgniarskich - leczniczych, pielęgnacyjnych, diagnostycznych, profilaktycznych zarówno w domu u chorego jak i w gabinetach stacji.

Stacje dysponują odpowiednim sprzętem medycznym i pielęgniarskim, z którego można skorzystać po wypełnieniu odpowiednich formalności. Ze świadczeń mogą korzystać wszystkie osoby, które zadeklarują się do Stacji Opieki jako świadczeniobiorcy usług pielęgniarskich.


W lutowym wydaniu audycji "Miłosierni to My" na antenie Katolickiego Radia Zamość, w trzeci wtorek miesiąca, 20 lutego wzięły udział następujące osoby:
‒ ks. Adam Sobczak, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
‒ Grażyna Mroczka, pielęgniarka, kierowniczka SOC w Lubaczowie
‒ Aneta Tryniecka, położna 
‒ Justyna Piluś, pielęgniarka, kierowniczka SOC w Hrubieszowie. 


Rozmawiała z nimi prowadząca program Małgorzata Godzisz. Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:

http://www.radiozamosc.pl/s/29/milosierni-to-my

Zainteresowane osoby świadczeniami i wypożyczeniem sprzętu medycznego odsyłamy pod poniższe adresy Stacji Opieki Caritas na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej:

Stacja Opieki Caritas w Zamościu 

ul. H. Jana Zamoyskiego 1 

22-400 Zamość 

tel. 84 639 96 03

tel. kom: 606 673 423

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Stacja Opieki Caritas w Hrubieszowie 

ul. Dwernickiego 85 

22-500 Hrubieszów 

tel. 84 697 12 40 

tel. kom. 535 243 253 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego w Lubaczowie 

ul. Kościuszki 2a

37-600 Lubaczów

tel. 16 632 23 35

tel. kam. 601 250 488

położna tel. 505 414 232 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Copyright © 2013. Caritas Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej Rights Reserved.