Centrum Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej - początki w audycji "Miłosierni to My"

W styczniowym wydaniu audycji "Miłosierni to My" naszym gościem była Jadwiga Mazur, prezes Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która dała początek Centrum Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Jeżeli Pan domu nie zbuduje,

próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą

Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże

Strażnik czuwa daremnie. (Ps 127,1)

Wiele osób zaangażowało się i modliło prosząc Ojca Niebieskiego o łaskę powstania Domu III Tysiąclecia na miejscu dawnego klasztoru przy kościele rektoralnym św. Katarzyny w Zamościu.

Za wstawiennictwem św. Józefa dawny teren klasztorny został przekazany wspólnocie Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego.

Po wielu trudnościach, decyzją i z błogosławieństwem Pasterza Diecezji ks. Biskupa Mariana Rojka, wysiłek budowy Domu i opieki nad nim został zlecony Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Program do odsłuchania pod poniższym adresem:

Jadwiga Mazur DTT