^Powrót na górę strony
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Liga Wolontariatu

Przekaż darowiznę

Przekaż 1% podatku

Dokumenty do pobrania

Caritas Polska

Katolickie Radio Zamość

Pomagam

Informacje kontaktowe

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas

Grupa młodych wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas z diecezji zamojsko-lubaczowskiej w dniach 9-10 września br. uczestniczyła w Ogólnopolskim Zjeździe Młodych Wolontariuszy Caritas w Łodzi.

W programie było szereg atrakcji m.in. gra miejska, która pozwoliła wolontariuszom poznać ulice w Łodzi, którymi chodziła św. Faustyna Kowalska. Zadaniem uczestników było dotrzeć do konkretnych punktów zaznaczonych na mapie i wykonać zadania jakie były związane z danym miejscem. Trzecie miejsce w Polsce zdobyli wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju pod opieką Ewy Giełczyk.

Wieczór uwielbienia #ŚwiatłoFollowlt to kolejna niespodzianka przygotowana przez organizatorów spotkania. Na scenie w dużej Hali Expo wystąpił zespół ewangelizacyjny "Mocni w Duchu", który pomagał wielbić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. "Od zabawy do świętości" pod tym tytułem odbył się przemarsz ulicą Piotrkowską, aby pokazać całemu światu, że dobro zwycięża! Był to barwny i rozśpiewany przemarsz jedną z najpiękniejszych i znanych głównych ulic w Polsce. Wolontariusze Caritas są jednymi z tych, którzy niosą Światło. Mają wspólny cel - drogę do świętości i chcą o tym mówić całemu światu.

Wyjazd naszych wolontariuszy był nagrodą za udaną akcję "Kilometry Caritas", której finał odbył się podczas tegorocznej edycji festiwalu SOLI DEO w Biłgoraju.

Copyright © 2013. Caritas Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej Rights Reserved.