^Powrót na górę strony
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Liga Wolontariatu

Przekaż darowiznę

Przekaż 1% podatku

Dokumenty do pobrania

Caritas Polska

Katolickie Radio Zamość

Pomagam

Informacje kontaktowe

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Caritas rozdał Tornistry Pełne Uśmiechów

Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, czy Lubelski Kurator Oświaty uczestniczyli 27 sierpnia w ogólnopolskim finale akcji Caritas Polska Tornister Pełen Uśmiechów. W tym roku wybrano Zamość i Rynek Wielki, gdzie uczniowie z ubogich rodzin dostaną dzięki akcji plecaki ze szkolną wyprawką.

Pomoce trafią do ponad 50 tys. dzieci z Polski, ale też Ukrainy, Białorusi, czy Litwy. Anna Zalewska, minister edukacji narodowej podkreśliła wartość wolontariatu i pomocy niesionej przez Caritas.

Wywiad z minister edukacji narodowej zostanie wyemitowany 4 września o godz. 11:15 na rozpoczęcie nowego roku szkolnego na antenie Katolickiego Radia Zamość 90,1 FM. Na Rynku Wielkim pojawiły się tysiące mieszkańców, rodzin wdzięcznych za okazaną pomoc, ale także wolontariuszy. W spotkaniu uczestniczył też Marek Michalak, rzecznik praw dziecka.

W programie nie zabrakło biegu po wyprawkę, występów zamojskich szkół muzycznych, placówek kulturalnych, czy pokazów Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Dzieci mogły też zadać pytania prezydentowi Zamościa, pani minister i panu rzecznikowi. Jednak najważniejszym punktem programu było wręczenie tornistrów.

Znani i lubiani wspierają akcję Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której co roku wyprawki szkolne otrzymuje kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin. W tym roku wyprawki spakowali: para prezydencka, rzecznik praw dziecka, znane i cenione gwiazdy jak Olga Bończyk, Krzysztof Ziemiec, Karol Okrasa, Mikołaj Roznerski, Przemysław Babiarz. Spotkanie poprowadził dziennikarz sportowy Rafał Patyra.

Wyprawki od pary prezydenckiej, rzecznika praw dziecka, czy od ministra edukacji narodowej trafiły w ręce dzieci z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. 4 września uczniowie rozpoczną edukację nie tylko z nowymi tornistrami, ale też w zreformowanej szkole. Porozmawiałam na miejscu z Teresą Misiuk, Lubelskim Kuratorem Oświaty.

Finał "Tornistra pełnego uśmiechów" już za nami, ale akcję cały czas można wspierać. Wystarczy sms o treści "TORNISTER" wysłany pod numer 72052. Wydarzenie zwieńczył koncert „Arki Noego” na scenie Rynku Wielkiego.

Małgorzata Godzisz


 

Copyright © 2013. Caritas Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej Rights Reserved.