Zamojska Caritas przygotowuje świąteczną pomoc
Dodane przez admin dnia Lipiec 23 2013 09:12:47
Czwartek, 10 Kwietnia 2003 20:04

Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej przygotowała na Wielkanoc ok. 500 paczek żywnościowych. Bezrobotni i ubodzy otrzymają je w Wielki Piątek 18 marca.

W świąteczne akcje pomocy coraz aktywniej włącza się też młodzież ze szkolnych kół Caritas. Od Niedzieli Palmowej w parafiach ruszy akcja “chlebków dobroci”.

Chlebki będą wypiekane w piekarniach Zamościa i Hrubieszowa i za pośrednictwem Caritas zostaną rozprowadzone w parafiach całej diecezji. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na wsparcie dla najbiedniejszych mieszkańców terenów popegeerowskich. Pod koniec marca transporty z darami dotarły już do kilku byłych PGR-ów. Żywność, odzież oraz wsparcie finansowe otrzymali mieszkańcy Żniatyna, Płazowa, Majdanu i Mycowa.

W różne inicjatywy coraz chętniej angażuje się młodzież działająca w szkolnych kołach Caritas. Młodzi wolontariusze włączają się działalność charytatywną, opiekuńczą, wychowawczą prowadzoną przez tę kościelną organizację. Koła Caritas powstają zarówno przy szkołach podstawowych, średnich jak i zawodowych. W ich organizację angażują się katecheci, nauczyciele, dyrekcja a opiekę duchową sprawuje proboszcz parafii, na terenie której znajduje się szkoła.